دانلود نیازهای روز

مبانی نظری و پیشینه روش های تامین مالی

مبانی نظری و پیشینه روش های تأمین مالی
دسته بندی حسابداری
فرمت فایل doc
حجم فایل 579 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 61
مبانی نظری و پیشینه روش های تامین مالی

فروشنده فایل

کد کاربری 14636

بصورت فایل ورد

همراه با منابع

روش های تأمین مالی

تأمین مالی از موضوعاتی است که در بحث راه اندازی هر سرمایه گذاری جدید مطرح می شود. سرمایه مالی سرمایه ­ایست که بانکها در اختیار دارند و صاحبان صنایع آن ­را به ­کار می ­برند. بحث تامین مالی به خصوص در کشورهای در حال توسعه از اهمیت دو چندانی برخوردار است؛ کشورهای در حال توسعه به منظور پیشرفت در عرصه های مختلف اقتصادی نیاز به منابع مالی فراوان دارند. در این کشورها برخی از پروژه ها را با تامین مالی داخلی می توان انجام داد اما در پروژه های مهم و زیرساختی مورد نیاز کشور که امکان تامین منابع کامل آن توسط دولت فراهم نیست مانند پروژه های نفتی، گازی، پتروشیمی و بسیاری از صنایع دیگر برای توسعه زیر ساخت ها برخورداری از منابع خارجی بسیار جدی است. (چن[1]، 2008، ص20)

2-1-1 انواع روش های تامین مالی

انواع تامین مالی شامل دریافت وام کوتاه یا بلند مدت، مشارکت در سرمایه گذاری، سرمایه گذاری به شرط خرید محصول، فروش سهام شرکت یا صدور اوراق قرضه (البته دو روش آخر برای شرکت های بزرگ مقدور است و غیره) انجام می گیرد تامین مالی پروژه ها چه مربوط به بخش دولتی باشد و چه بخش خصوصی یا از طریق منابع داخل کشور صورت می گیرد یا از طریق جذب منابع خارجی در هر کدام از این روش ها گزینه های مختلفی وجود دارد که کارفرمای پروژه با توجه به نیاز خود از یکی از این دو روش پروژه خود را تامین مالی می کند. (ناید[2]، 2007، ص91) در ادامه هر کدام از این روش ها به تفصیل بررسی می شود.

2-1-1-1 انواع روش های تامین مالی داخلی

روش های تامین مالی داخلی در دو گروه تامین مالی کوتاه مدت و بلندمدت مورد مطالعه قرار می گیرد. تامین مالی کوتاه مدت برای پشتیبانی سرمایه گذاری موقت در دارایی ­های جاری مورد استفاده قرار می گیرد. (موسویان، 1388، ص87)


[1] -Chen,T.y.

[2] Willem Naude


نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.